kadın intihar bombacısı eğitim ardındaki korkunç gerçeği..

Dağıstan, Rus özel güçlerinin bir hafta önce Moskova Metro kendini havaya uçurdu 17 yaşındaki kadın intihar bombacısı yakınları arıyor.


Genç Djennet Abdurakhmanova dul eşi bir Dagestani yıl son federal militan öldürüldü tarafından orada güvenlik hizmetleri sırasında bir baskın.

İkinci kadın Moskova Metro intihar bombacısı olduğu iddia edilen babası, Dağıstan Cumhuriyeti mukimi tarafından onun fotoğraflarını gördükten sonra saptanmıştır internette yayınlanmıştır.

Resul Magomedov saldırıda terör belirlenen kadın olarak onun 28 yaşındaki kızı ilk taahhüt Sharipova Maryam Mart 29 tarihinde Moskova Metro ,Novaya Gazeta raporlar.

Moskova Metrosu'nda patlama Maryam Sharipova tarafından yürütülen olabilir Dagestani Savcılığının, RIA Novosti raporlarından kıdemli savcı yardımcısı doğrulamaktadır.

"Sharipova babası Internet kızının üzerine söyledi Savcılık resimlerini gördüm ki Pazartesi Office," sözcüsü "dedi. "O 26 belirtilen gördü onun o zamanlar son Mart kızıdır. 28 Mart'ta o anne oldu Makhachkala onu, çağrıldığı zaman nerede ve arkadaş dedi onu ziyaret edecek o oldu. kayboldu sonra onun. "

Sadece adli soruşturma onaylamak veya reddetmek bilgi, kaynak ekledi. Bilgiler Maryam Sharipova bir militan lideri ile evlendi resmen henüz teyit edilemeyen de sözlerine ekledi.

Maryam Sharipova, okul köy öğretmeni çalıştı olarak, oldu çok sorumlu üniversite öğrencisi iyi diye bir kafa söyledi ve yerel yönetim bu Novosti, kaydetti RIA için. "Onu kesinlikle gördüğüm her resmin bu. Herkes onu tanıdı. Ama için yaptım yapmayacağım o ne biliyorum, " diye ekledi.

Resul Magomedov radikal lideri olduğu değil, kızı dini idi. "Ben tedavi hariç olasılığı psikolojik olmuştur o olabilir. Kendisi olan bir psikoloji diploma, " diye vurguladı.

Doomed inanç

güçlü bir militan etkisi altında kadın her şeyi feda etmeye teşvik nasıl Orada birçok soğutma örnekleri, hatta hayatlarını, terör adına vardır. Aisha davasında bunlardan biridir.

Dağıstan tipik bir özel operasyon sırasında polis sıkışmış kalmıştı ve eşi Aisha evlerinde militan çevrili. Güvenlik güçleri daha sonra silahlarını bırakmaya ve evden söyledi.

Bir umutsuz telefon görüşmesi ardından evin içinde yapıldığı; Aisha kocasının kardeşi aradı.

"Ben hamile kaldım. Dua ve düşündüm: teslim yapayım ki? " Aisha dedi.

"Lütfen, yok!" kardeş yalvardı. "Yaşamın Bu konuda's good? Güçlü olun ana kadar son! hayatta kalmana izin isteyin değil Allah. "

çoğunluğu Müslüman nüfusa sahip Kuzey Kafkasya gibi bölgeler, daha aşırı alımı yöntemlerine zayıf görünüyor.

Yurt dışından militanlarının kamu hedeflerine onları unleashing önce kendi öldürücü silah taşıyıcı arama gidin. Ve bu etki o büyük olasılıkla 17 yaşındaki Djennet darbe kendini Moskova Metro yapılır.

Malezyalı öğrenci Sim Eih-Xing patlama hayatta o kız olabileceğine inanır patlamadan önce birkaç dakika.

"Gözleri ve idi tamamen açık, orada normal bir duygu değildi diye. Ama zaman ben bombacı intihar bir did değildi şüpheli o, " Xing hatırladı Sim Eih-.


Djennet Abdurakhmanova (/ Newsteam / HO AFP Foto)
RT Djennet yaşadığı köye gittik, ama insanlar kameraya konuşmaya istekli değildi. Birçok onun eylemleri köyün itibarını zedelemiştir vardı endişelenmeye başladı. Ancak, uzak kameradan biz bir yıl önce o 30 yaşında bir militan lideri ile evlendi öğrendim. Birkaç ay sonra, aşırı koduna göre iki seçenek genç: diğer militan evlenmek ya da bir intihar bombacısı haline bıraktı özel bir çalışma, öldü. O ikinci tercih etti.
Güvenlik kaynakları militanların taktik değiştirerek söylüyorlar. Onlar çoğunlukla bölgede, şimdi kadın intihar eylemcisinin daha sonra ülke çapında yayılması için eğitiliyor polis saldırdı önce ederken. Bu yöntem, geniş Ortadoğu'da aşırılık yanlıları tarafından istihdam, şimdi Rusya'nın Güney militanları için güçlü bir araç haline gelmektedir.

"Terörizm Kafkasya'da ve gelir dışından dışından gelen fon kaynağı," İlişkiler Dünya Ekonomisi ve Uluslararası belirtilen Viktor Enstitüsü Nadein-Raevsky dan. "terör saldırıları Kaide-Al olan özelliği: İlk patlamanın kalabalıklara çekiyor , daha sonra ikinci patlama vurur. "

Güney Rusya'da iki yeni çift saldırıların yöntem aynı neredeyse olmuş. 31 Mart'ta 12 Dağıstan öldürüldü insanlarve İnguşetya 5 Pazartesi günü, Nisan, iki polis memuru şehit olurken, iki kişi yaralandı.

Uluslararası teröristler askere kadın intihar bombacıları için birçok farklı taktikler kullanır.

"Örneğin, Müslümanlar rezalet denemek kadın, tecavüz de önemi var böyle şeyler - bunların herhangi bir umut daha iyi bir gelecek mahrum onlara Kafkasya, diğer herhangi gibi için," Nadein-Raevsky açıklıyor. "Böyle kadınlar psikolojik vardır yıkılmış, parçalanmış. Onlar yem silah olma hedefiyle hazırlanmıştır. "

Bir torba patlayıcı dolu, kendini ve masum insanları öldürmeye hazır Dağıstan başkentinde bir dükkan girdi başka bir 22 yaşındaki bir kadın, birlikte olmak gerekiyordu. Neyse ki, saldırı o zaman engellendi.

Kadın intihar saldırılarının Rusya'da bir yaygın bir olgu değil henüz, ama olduğu açıkça üzerinde tutunma almak bir firma yetkilileri gerek tekrar bir kaçının sorunu geçen hafta Metrosu'nda Moskova trajik olaylar.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !